Търговище  12 °CСъбота, 10- ти Май
USD  1.73821 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

На 12 май в Търговище се открива 246-ият пролетен панаир

На 12 май в Търговище се открива 246-ият пролетен панаир Източник: Община Търговище Архив

Търговище

На 12 май в Търговище се открива 246-ия пролетен панаир. В 10.30 ч. в понеделник тръгва дефиле от пл. „Свобода“ до Художествена галерия „Никола Маринов“. Шествието ще бъде предвождано от Духов оркестър „Васил Абрашев“ към Община Търговище, Мажоретен състав - Търговище и „Джуниър бенд“ от Велико Търново.
Откриването на търговското изложение ще се състои от 11.00 ч. пред залите на галерията.
В Алеята на занаятите започва фермерски и занаятчийски пазар. От 16.00 ч. там започват и детските работилници на Центъра за подкрепа за личностно развитие - Обединен детски комплекс (ЦПЛР-ОДК). В същия час е началото и на работилница по китайска калиграфия на Китайския културен център в София.
Вечерните концерти започват в 18.00 ч. на сцена „Борово око“. Първият от тях е на местни състави. В него ще участват деца от школите на ЦПЛР-ОДК, Образцово народно читалище „Напредък-1864“ - Търговище, Центъра за младежки дейности и инициативи и Школа „Ню войсис“. В 19.30 ч. на сцената ще излезе Александър Колев, станал популярен с участието си във формата „Гласът на България“. След неговия концерт е танцово представление с огън на Театър-студия „Студентина“.
Панаирът ще продължи една седмица - до 18 май. Освен в залите на Художествената галерия, различни атракциони и базар на открито ще бъдат разположени в площите около стадион „Димитър Бурков“.
Инфо Търговище
 
 


Прочетете също
Top